Drzwi Koszalin – Nowy Salon Drzwi i Podłóg Albert Konieczny

Uszkodzone płytki?

Żaden problem!

strona producenta:

Nasze przykładowe naprawy.

Co jakiś czas staramy się zamieszczać kolejne przykłady, obrazujące najczęściej występujące uszkodzenia powierzchni ceramicznych, takich jak: płytki, glazura czy kamień.

Na prezentowanych poniżaj zdjęciach, robionych z bardzo bliskiej odległości, z przykładowych napraw, widzą Państwo miejsca przed i po naprawie. Z przyczyn technologicznych (dokładność współczesnych aparatów oraz możliwości powiększania zdjęć) oraz z faktu, że wiedzą już Państwo na co i jak patrzeć, naprawy mogą być zauważalne na monitorze Państwa komputerów lub na monitorach smartfonów.

W rzeczywistości, stojąc przy takiej ścianie lub podłodze i widząc je w całości, nie będą Państwo w stanie odnaleźć miejsca takiej naprawy 🙂 lub stanie się ono bardzo mało widoczne. A o to właśnie chodzi, aby „oszukać” nasze oko.

Otwory po starych kołkach montażowych.

Uszkodzenia: miejsca po kotwieniu kołkami montażowymi, starej kabiny prysznicowej.

Naprawa: oczyszczenie, zabezpieczenie krawędzi odpowiednim kolorem markera, wypełnienie kolorystyczne ubytków (w sumie ślady po sześciu kołkach), odwzorowanie kolorystyczne, możliwie najbardziej dopasowane do powierzchni i wzoru płytki. Prace przeprowadzone przy użyciu specjalnych zestawów dedykowanych do płytek ceramicznych.

Zdjęcia przedstawiają tylko jedno z sześciu naprawianych miejsc.

Uszkodzenia

Po naprawie

Obtłuczenie płytki podłogowej.

Uszkodzenia: jak to w życiu bywa, w kuchni spadł ciężki garnek, co spowodowało obtłuczenie się jednej z płytek.

Naprawa: oczyszczenie, zabezpieczenie krawędzi odpowiednim kolorem markera, wypełnienie kolorystyczne ubytku (w sumie ślady po sześciu kołkach), odwzorowanie kolorystyczne, możliwie najbardziej dopasowane do powierzchni i wzoru płytki. Prace przeprowadzone przy użyciu specjalnych zestawów dedykowanych do płytek ceramicznych.

Uszkodzenie

Po naprawie

Uszczerbiony blat.

Uszkodzenia: uszczerbiony blat kuchenny

Naprawa: oczyszczenie, zabezpieczenie krawędzi odpowiednim kolorem markera, wypełnienie kolorystyczne ubytków, odwzorowanie kolorystyczne, możliwie najbardziej dopasowane do powierzchni i wzoru blatu. 

Uszkodzenia

Po naprawie